poniedziałek, 19 października 2015

Magic of Make up w # PRO MAKE UP ACADEMY

 Praca makijażysty to ciągłe poszukiwanie inspiracji, nowych technik, faktur, kolorów. Każde doświadczenie wpływa na naszą wyobraźnię i popycha do ciągłego doskonalenia siebie i własnych umiejętności. Dla mnie najcenniejsze są spotkania z ludźmi, ale przede wszystkim z osobami, które widzą w nas drugiego człowieka.
Takie momenty budują nas w każdej materii, pokazują właściwą postawę w pracy w tym zawodzie i inspirują do podążania tą drogą.

16/10/2015 miałam okazję uczestniczyć w kursie prowadzonym przez wyjątkowego makijażystę, niezwykle ciepłą, skromną i cierpliwą osobę-Daniela Sobieśniewskiego w szkole wizażu Pro Make Up Academy. 


Pierwszym spostrzeżeniem był ogromny profesjonalizm związany zarówno z organizacją i kulturą pracy, ale i samą aranżacją wnętrz. Pomimo stosunkowo niewielkiej, ale w pełni wystarczającej powierzchni, sale są bardzo przejrzyście zorganizowane. Dominuje czysta, jasna forma. Dzięki temu  w Pro Make Up Academy panuje bardzo pozytywna aura. Jest to oczywiście zasługą przede wszystkim klimatu jaki tworzy kadra z Managerem Robertem Oczyńskim na czele, ale istotnym czynnikiem jest także harmonia jaka panuje pod dachem Pro Make Up Academy. Wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Sale są świetnie wyposażone zarówno pod względem technicznym ( lustra o odpowiedniej temperaturze barwowej, oświetlenie studyjne i sprzęt fotograficzny) jak i merytorycznym (świetnej jakości przegląd wszelkiej maści kosmetyków od drogeryjnej półki po selektywne marki, plansze poglądowe i inne) Każde stanowisko pracy jest wyposażone w preparaty niezbędne przed i po zakończeniu pracy, wszelkiego rodzaju artykuły higieniczne ( patyczki, waciki, płyny, mleczka) oraz, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, metalową paletę i szpatułę, co wciąż nie jest popularnym, a przecież niezbędnym w kontekście higieny pracy narzędziem.

Wybierając się do Pro Make Up Academy byłam pewna, że wyjdę stamtąd pełna zapału i pozytywnych wrażeń i nie mogło być inaczej :) Ale o tym w podsumowaniu.

Kurs Magic of Make Up to jednodniowy kurs doszkalający, w ramach którego, prowadzący Daniel Sobieśniewski-makijażysta marki Kobo Proffesional, dzieli się doświadczeniem oraz zdradza swój warsztat pracy. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie niesamowicie skromna osoba Daniela, który ujmuje nie tylko osobowością, ale także bardzo otwartą i życzliwą postawą.
Pierwszym etapem kursu, była część teoretyczna oraz pokaz makijażu wieczorowego ze szczególnym uwzględnieniem, czystości warsztatu pracy. Każdy z etapów tworzenia makijażu był na bieżąco komentowany.


Oczywiście nie obeszło się bez zdjęć, wielu dygresji i wymiany doświadczeń, a Daniel w ogniu pytań wyczarował naprawdę wspaniały makijaż. Bardzo cenne były także wskazówki dotyczące sprzętu fotograficznego i odpowiedniego oświetlenia.Po zakończeniu pokazu, mieliśmy chwilę przerwy na obiad, dymek czy też rozemocjonowane telefony do najbliższych ;-)
Kolejny etap kursu- część praktyczna -trening pod bacznym okiem Daniela. Po dobraniu się w pary przystąpiłyśmy do pracy. Daniel udzielał nam licznych wskazówek i na bieżąco monitorował postępy pracy. Drugi etap kursu zakończył się sesją fotograficzną oraz rozdaniem dyplomów.
Dzień spędzony w Pro Make Up Academy upłynął jak w oka mgnieniu, ale pozostanie w pamięci na długo:)

Atromosfera była wspaniała, grupa wyjątkowo sympatyczna no i każda z nas miała szansę skonfrontować swoje umiejętności z autorytetem Daniela, co było dla mnie nie lada wyzwaniem :)


A tak prezentuje się makijaż wykonany przeze mnie podczas kursu. Dziękuję wspaniałej Ani!Reasumując: 

Jeżeli szukacie kursu, który pomoże Wam uporządkować wiedzę i podpatrzeć kilka ciekawych trick'ów w makijażu, a do tego przyniesie potężną dawkę motywacji i podniesie poziom endorfin gorąco polecam kurs Magic of Make Up w Pro Make UP Academy

W programie kursu:
  • makijaż glamour,
  • makijaż kontrastowy z użyciem brokatów 3D,
  • specyfika makijażu beauty i pracy przy sesjach zdjęciowych,
  • czystość, staranność i perfekcja w makijażu oraz wpływ światła na makijaż,
  • nowoczesne techniki cieniowania oka,
  • innowacyjne łączenie faktur i barw,
  • makijaż w plenerze a makijaż w studio
  • nieszablonowy makijaż ślubny
  • warsztat pracy Daniela oraz jego triki makijażowe

Dla kogo:

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich makijażystów i osób pasjonujących się sztuką makijażu, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu makijaży glamour (makijaż wieczorowy, makijaż do sesji zdjęciowych, makijaże na „czerwony dywan”) oraz poznać specyfikę pracy Daniela.

Koszt:

400 zł 

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie PRO MAKE UP ACADEMY


A czy Wy mieliście już okazję wziąć udział w którymś z kursów?

Piszcie jakie są Wasze wrażenia!

Do następnego!

Nutella


3 komentarze: