środa, 30 grudnia 2015

Nadchodzące trendy makijażowe na # 2016 rok

Wpis gościnny:
Alicja Polak, www.sellektor.com/blog

Nowy rok - czas na zmiany. Już od dłuższego czasu możemy śledzić, co dzieje się w branży modowej i co będzie trendy w nadchodzących miesiącach. Dla jednych wytyczne świata mody to drogowskazy, którymi ściśle się sugerują, dla innych zaś stanowią inspirację, która pomaga wypracować swój własny, indywidualny styl, ale są też tacy, którzy nie przywiązują wagi do tego, co dzieje się na wybiegach. Bardzo trudno jest jednak całkowicie odizolować się od tego, co kreują wielkie domy mody i projektanci. Przekonajmy się więc, jaki makijaż będzie rządził w roku 2016, jakie kolory będą dominować i co należy w szczególny sposób podkreślić. 

Lata 60. pod każdym względem

Nadchodzący rok bez wątpienia należeć będzie do szalonych lat 60., co widać zarówno w stylizacjach, jak również fryzurach i makijażu. Szaleństwo nie ma końca, a wyobraźnia nie zna granic, czyli można eksperymentować do woli, ale jednak z zachowaniem granic wyznaczonych przez stylistów. Zapominamy o dziewczęcym makijaży i idziemy w kierunku mocnych kolorów i wyrazistych kontrastów. Na pierwszym planie są usta, które muszą koniecznie być w intensywnych odcieniach. Soczysta czerwień to rozwiązanie, które sprawdza się od lat w każdej sytuacji. 

Mocna czerwień to jednak nie jedyny trend. Okazuje się, że hitem w 2016 roku będą usta w kolorze jagodowym, co podczas pokazów doskonale podkreślił Ermanno Scervino.
Oczy również powinny być widoczne i mocno podkreślone – lata 60. to rzęsy w stylu Twiggy. Zwolenniczki Hippy Doll będą miały w tym sezonie swoje 5 minut.
Oczy to nie tylko zalotne rzęsy. Smokey eye to wciąż jeden z najbardziej popularnych trendów, co było widać na pokazie Diane Von Furstenberg.
Czerń, brązy, granaty, fiolety i szarości - można eksperymentować bez ograniczeń.

Zrób to sama

Modelki, które obserwujemy podczas pokazów mody są w rękach najlepszych stylistów, którzy godzinami szykują ich do wyjścia na wybieg. Niekiedy jednak wystarczy kilka cennych wskazówek, aby podobny makijaż własnoręcznie wykonać. W większości przypadków okazuje się to bardzo proste. Pamiętajmy: praktyka czyni mistrza.

Postaw na jeden element

Mocne usta są wystarczająco wyrazistym elementem twarzy, nie ma potrzeby więc dodatkowo podkreślać oczu. Wystarczy, że wyrównamy koloryt cery, wytuszujemy rzęsy i skoncentrujemy się na ustach. Jasna, brzoskwiniowa cera doskonale komponuje się z pomadką brązową, ciemniejsza z mocną czerwienią i purpurą, choć również blondynki o jasnej cerze dobrze prezentują się w czerwonej szmince. Aby przedłużyć jej trwałość, możemy posypać usta niewielką ilością pudru przed nałożeniem kosmetyku.


 


Ponadczasowy makijaż Smokey Eyes

Taki makijaż jest odpowiedni praktycznie dla każdej kobiety. Wydobywa głębię oka i podkreśla jego największe atuty. Jak zrobić „przydymione oko”? Pod cienie na początek nakładamy bazę, aby makijaż był bardziej trwały. Następnie cień nude lub w kolorze piaskowym, potem podkreślamy oko przy pomocy czarne kreski. W następnej kolejności wybieramy kolor, który będzie najbardziej widoczny, może być to czerń, brąz, fiolet lub granat i nakładamy go na całej powierzchni powieki. Przy łuku rzęs na górnej i dolnej powiece stosujemy ciemniejszy kolor z drobinkami. Na koniec tuszujemy rzęsy. Gotowe!
Więcej artykułów na temat mody znajdziecie na:.http://sellektor.com/blog/
Zapraszam!

Nutella

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz